ХАРКІВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 057 728 93 04

Контакт-центр057 728 93 04

10.09.2020 / 13:47

Через місяць після відміни ПСО ми не відчули відтоку клієнтів – директор «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» Павло Тиндик

Минуло трохи більше місяця, як в Україні запрацювали нові правила на газовому ринку. Зокрема, 1 серпня вступила в дію постанова Кабміну про відміну ПСО, тобто держава перестала визначати постачальників газу зі спеціальними обов’язками та регулювати ціну на газ для населення. Як повідомив директор ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» Павло Тиндик, за цей період підприємство не відчуло відтоку клієнтів, як і у попередні п'ять років - з 2015 - коли в Україні був відкритий ринок газу.

  • Павло Олександрович, розкажіть докладніше про ті зміни, які відбулись на ринку природного газу з 1 серпня 2020 року: тепер ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» не є постачальником зі спеціальними обов’язками – це щось змінило в вашій роботі?

Зміни відбулися ще у 2015 році, коли був прийнятий Закон про ринок газу. З того часу кожен побутовий споживач міг обрати собі постачальника. Але, відповідно до постанови Кабінету міністрів, для того, щоб споживач був гарантовано забезпечений газом, було визначено перелік постачальників, які були зобов’язані закупити відповідні обсяги природного газу та забезпечити кожну оселю природним газом. З 1 серпня поточного року дію механізму ПСО було відмінено.

Ми багато разів про це говорили, але ще раз наголошую: для наших клієнтів, яких по Харківській області 930 тисяч, нічого не змінилося: їм нікуди йти чи телефонувати не треба. Ми й надалі будемо сумлінно виконувати свої обов’язки з поставки природного газу населенню. Наші клієнти будуть завжди з газом.

  • Чи змінився механізм визначення ціни на газ, від чого вона залежить?

За останні п'ять років механізм визначення ціни неодноразово змінювався. Спочатку ціна на газ була фіксованою, у 2020 році вона мінялася щомісяця. До 1 серпня НАК «Нафтогаз України» повинен був кожного місяця сформувати ресурс і продати його постачальникам зі спеціальними обов’язками за ціною, формула якої затверджувалася Кабінетом міністрів.

З 1 серпня держава не регулює формулу визначення вартості природного газу. Тому тепер, для того, щоб визначити ціну, нам потрібно розуміти де, у кого і за якими механізмом купувати газ.

Майже весь газ вітчизняного видобутку знаходиться під контролем НАК "Нафтогаз України". Держкомпанія не реагує на заклики постачальників продавати український газ на прозорих умовах. Для неї набагато вигідніше реалізувати цей ресурс за цінами, що розраховуються з прив'язкою до європейських. Хоча газ українського видобутку є дешевшим і не потрібно сплачувати за його транспортування до кордонів нашої держави, монополіст встановлює ціну без врахування ринкових механізмів. У постачальників немає вільного доступу до закупівлі українського газу. Дуже сподіваюся, що найближчим часом будуть все ж таки на законодавчому рівні внесені необхідні зміни, і нам дозволять напряму купувати вітчизняний газ в АТ «Укргазвидобування».

Сьогодні ми закуповуємо газ за ринковими цінам, що прирівняні до європейських. Тому його вартість для наших споживачів, звичайно, зросла. Плюс до всього цього, на ціну безперечно впливає те, що газ перед початком опалювального сезону традиційно дорожчає.

Щоб полегшити споживачам фінансове навантаження у цей період, ми зараз проводимо акцію «Твоя енергонезалежність». До 15 вересня акційна ціна на газ складає 4,99 грн за кубометр. Учасниками акції на сьогодні вже  стали 2085 домогосподарств Харкова та області. З 16 по 30 вересня ціна буде трохи вища - 5,49 грн за кубометр, але переконаний, що це все рівно буде дешевше, ніж ціна газу взимку. Стати учасником акції може кожен бажаючий. Укласти договір на участь в «Твоїй енергонезалежності» можна за телефоном нашого Контакт-центру 0577289304, в Центрах обслуговування клієнтів або у відділеннях ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ», а також через Особистий кабінет на сайті 104.ua.

  • Як ваша компанія готувалася до змін на ринку природного газу?

Ми готувалися до змін з 2015 року. Я кажу не тільки про функції «купив - продав». Мова йде про наші сервіси, про те, щоб нашому клієнту було зручно користуватися нашими послугами. На сьогодні у нас працює  Контакт-центр, сайт, Особистий кабінет, встановлені партнерські відносини з переліком банківських установ, через які зручно робити оплату. Це цілий комплекс робіт.

  • Як ви вважаєте, чи вигідний для населення конкурентний ринок газу?

Думаю, що від конкуренції на ринку газу виграє споживач. Хочеться, звичайно, щоб ця конкуренція була чесною і прозорою.

За час роботи на ринку «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» не отримав жодної претензії щодо своїх послуг з постачання газу. Переконаний, що на сьогодні в Харківському регіоні немає жодної компанії, яка б могла про це заявити.

  • Щодо боргів: який їх розмір і чи може споживач перейти до іншого постачальника, маючи борги перед вашою компанією?

На сьогодні  процедура зміни постачальника спрощена: змінити постачальника можна, але не сплатити борг - не можна. Зобов’язання по оплаті ніхто не відміняв. Станом на 1 вересня борг населення перед «ХАРКІВГАЗ ЗБУТОМ» складає 2,2 млрд грн. Є кілька складових боргу - коли людина просто не сплачує з різних причин, а є випадки, коли прямої вини споживача немає. Я кажу про норми споживання, які змінювались і не було чіткої політики держави щодо цих норм.  

  • Якщо ваш клієнт захоче змінити постачальника, чи зможе він знову стати клієнтом «ХАРКІВГАЗ ЗБУТУ», якщо передумає та захоче повернутися?

Ми раді кожному клієнту, без винятку. На сьогодні кожен житель  Харківщини повинен бути з газом і ми готові це забезпечити.

Акція Твоя енергонезалежність