ХАРКІВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 057 728 93 04

Контакт-центр057 728 93 04

17.11.2020 / 15:00

«ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» з початку року передав більше 700 справ до судів про стягнення простроченої заборгованості на 13,2 млн грн

ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» з початку 2020 року передав до судів 729 справ стосовно стягнення простроченої заборгованості на 13,2 млн грн. На користь компанії отримано рішення за 498 справами на 5,5 млн грн, з яких на сьогодні стягнуто 1,1 млн грн. Про це повідомив директор компанії Павло Тиндик.

«ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» з початку року передав більше 700 справ  до судів про стягнення простроченої заборгованості на 13,2 млн грн.

«ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» з початку року передав більше 700 справ до судів про стягнення простроченої заборгованості на 13,2 млн грн.
ФОТО: "Харківгаз збут"

За його словами, наразі дійсно є велика проблема з боргами побутових споживачів за спожитий природний газ. Зрозуміло, що накопиченню боргів, у тому числі, сприяли об’єктивні чинники:  пандемія, яка вплинула на статки користувачів, та недосконале державне регулювання в частині невизначеності норм споживання газу та не приведення обсягів споживання до стандартних умов.

Розуміючи це, «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» не вживає зараз санкцій з припинення газопостачання побутових споживачів.  Але разом з тим, компанія вимушена вживати заходи в частині примусового стягнення боргу в судовому порядку. Павло Тиндик відзначив, що повернення боргів через суд збільшить суму самого боргу, адже споживачу треба буде сплатити судовий збір, який складає більше 2 тисяч гривен, а також штрафні санкції за несвоєчасну оплату.

Не уникнути судових позовів і тим клієнтам - боржникам, які вирішать змінити постачальника, не погасивши борги перед «ХАРКІГАЗ ЗБУТ». «Ми живемо в правовій державі і робота щодо стягнення заборгованості буде проводитися згідно діючого законодавства: звернення до суду, нарахування штрафних санкцій, отримання відповідного рішення та робота з виконавчою службою», - підкреслив керівник.

 Станом на 1 листопада 2020 року сума боргу побутових споживачів Харкова та області за спожитий природний газ складає 2327 млн грн.