ХАРКІВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 057 728 93 04

Контакт-центр057 728 93 04

23.07.2020 / 10:45

Скасування ПСО ніяк не вплине на споживачів газу ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ»

«Скасування ПСО, яке заплановане з 1 серпня 2020 року, ніяк не вплине на наших побутових споживачів газу», - заявив директор ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» Павло Тиндик 22 липня в ході «Ukrainian Gas Open» в Energy Club. Учасники заходу обговорили ринок поставки газу населенню. Серед питань, винесених на порядок денний: скасування ПСО, формування ціни і проблематика захисного механізму для споживача (Постачальник останньої надії). Кодекси ГТС і ГРМ: актуальні зміни для забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу.

За словами Павла Тиндика, на сьогоднішній день ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» має контракти зі споживачами, згідно з якими компанія зобов'язана забезпечити їм поставку газу. І це правило ніяк не зміниться. «Але, щоб ми завжди якісно виконували свої зобов'язання за контрактами з побутовими споживачами, нам необхідно забезпечити вільний доступ до ресурсу і вирішити проблему з боргами населення за спожитий газ», - підкреслив Павло Тиндик. Він уточнив, що було б правильно дати всім постачальникам доступ до покупки газу українського видобутку на ринку за допомогою майданчиків Prozorro або Української Енергетичної Біржі. Але, на жаль, на сьогодні монополія на викуп вітчизняного газу є тільки у НАК «Нафтогаз України».

Другою невирішеною проблемою є непогашена заборгованість населення. Сьогодні не існує реальної правової процедури стягнення боргу з споживача, що, в свою чергу, спричинило за собою «дірку» в розрахунках за попередні періоди між постачальниками газу, на яких покладені спеціальні обов'язки поставляти газ населенню (ПСО), і «Нафтогазом». «Перехід з боргами від одного постачальника до іншого може призвести до колапсу у взаєморозрахунках між учасниками ринку, які на сьогодні виконують функцію ПСО з постачання газу населенню», - підсумував директор ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ».

Також однією з проблем в роботі постачальників газу Павло Тиндик назвав ситуацію з формуванням ціни. За його словами, непорозуміння в частині розрахунків часто виникає через те, що згідно з правилами поставки газу, затверджених НКРЕКП, постачальник зобов'язаний публікувати в ЗМІ і на власному сайті інформацію про ціну за 5 днів до місяця постачання газу. У той же час, згідно з постановою КМУ, власник ресурсу ( «Нафтогаз») озвучує її в кінці місяця.

Нагадаємо, що за станом на 1 липня 2020 року заборгованість населення Харківської області за газ склала 2,2 млрд грн.