ХАРКІВГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 057 728 93 04

Контакт-центр057 728 93 04

13.11.2020 / 10:02

Сьогодні ціна на газ залежить виключно від його вартості на оптовому ринку, - директор «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» Павло Тиндик

Сьогодні ціна на газ залежить виключно від його вартості на оптовому ринку. До того ж, сезонне підняття цін на ринку, як в Європі, так в Україні вплинуло на ціну для кінцевого споживача. Про це розповів директор ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» Павло Тиндик, коментуючи «Українському радіо» зростання ціни на блакитне паливо в осінні місяці.

За його словами, для того, щоб забезпечити населення Харківщини природним газом, компанія звертається до приватних компаній, які транспортують його з Європи, або до тих, які видобувають газ на території України. «Нажаль, для нас залишається великою проблемою купівля природного газу вітчизняного видобування в АТ «Укргазвидобування». Ця компанія сьогодні практично не надає можливості купувати достатні ресурси, щоб забезпечити цим газом населення», - підкреслив Павло Тиндик. За його словами, «Укргазвидобування» напряму пов’язане з НАК «Нафтогаз України», і тільки «Нафтогаз» може розпоряджатися газом, добутим в Україні.

«На сьогодні «Нафтогаз» декларує продаж газу кінцевому споживачу дешевше, ніж він пропонує купити оптом газ на ринку. Логіки в цьому звичайно немає. Я так розумію, що це бажання групи «Нафтогаз України» таким чином побудувати відносини на цьому ринку», - зазначив керівник. 

Він нагадав, що з 1 серпня цього року було відмінене ПСО, тобто держава перестала визначити постачальника газу зі спеціальними обов’язками та регулювати ціну на блакитне паливо. На зміну державному регулюванню прийшов відкритий ринок газу. І саме після відміни ПСО «Нафтогаз» обмежив доступ до газу вітчизняного видобутку іншим постачальникам.  По-суті, на сьогодні весь український газ знаходиться у власності однієї компанії, що, звичайно, не є ознакою відкритості і прозорості ринку, додав Павло Тиндик.

За його словами, клієнтам, які все ж таки мають намір змінювати постачальника, слід дивитися не тільки на ціну газу, але й на якість послуг та стабільність обраного постачальника.

Повний запис ефіру за посиланням.